BEZPIECZNY DOM - Jak to zrobić ?

Coraz częściej w naszych domach i mieszkaniach zdarzają się włamania, kradzieże i napady.

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu pomieszczeń. Wszelkie zabezpieczenia mechaniczne, kraty, kłódki, metalowe drzwi są właściwym zabezpieczeniem, ale nie pełnym i dziś niewystarczającym.

Dlatego warto montować elektroniczne systemy alarmowe przeciwwłamaniowe i przeciwnapadowe, które dają gwarancje, że majątek jest właściwie chroniony.

Budując dom pamiętajmy, wcześniej czy później stanie problem zabezpieczenia, przeciwwłamaniowego. Teraz w fazie budowy najlepiej całą instalację kablową systemu alarmowego wykonać pod tynkiem ( jak instalację elektryczną),zwiększa to zdecydowanie estetykę i skuteczność oraz zmniejsza koszty inwestycji.

Ochrona obiektu systemem alarmowym może być zrealizowana na różne sposoby.

Najprostszym rozwiązaniem jest strzeżenie powierzchni wewnętrznych obiektu, stosując czujki przestrzenne wykrywające intruza znajdującego się w strefie strzeżonej.

Lepszym, skuteczniejszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie obwodowe obiektu, okna, drzwi, ściany. Takie zabezpieczenie ma na celu nie wpuścić intruza do wnętrza strzeżonego pomieszczenia i pozwala na ochronę obiektu z możliwością przebywania ludzi i zwierząt..

Dzisiejszy stopień zagrożenia włamaniem a zwłaszcza napadem zmusza inwestorów do budowanie systemów alarmowych chroniących strefę zewnętrzną wokół obiektu. Taki system wykrywa intruza zbliżającego się do budynku i najwcześniej sygnalizuje o próbie włamania czy napadu, choć inwestycja jest dość kosztowna..

Skuteczny system alarmowy musi być dobrze wykonany. Tu trzeba skrupulatnie poszukać dobrego wykonawcę, z doświadczeniem i dużą wiedzą zawodową..

Dziś przypadkowi wykonawcy z urządzeniami kupionymi na bazarze dają często inwestorowi złudzenia zabezpieczenia przeciwwłamaniowego i przeciwnapadowego i mogą właścicielowi stworzyć więcej kłopotów niż bezpieczeństwa w swoim domu..

Z praktyki wiemy, że właściciele decydują się na instalacje alarmowe
dopiero po włamaniu. Bądźmy przezorni..


--- PAMIĘTAJMY - lepiej zapobiec włamaniom niż później liczyć straty!

Wróć