Bariery Synchro 6

Bariery aktywnej podczerwieni Synchro-6 – niezawodna ochrona obwodowa z zasięgiem do 15 lub 40 m

Najskuteczniejszy sposób na zapobiegnięcie włamaniu to jak najwcześniejsze wykrycie intruza. Kluczem do sukcesu jest skuteczne zabezpieczenie obiektu od zewnątrz – tak, aby:

 • alarm uruchomił się, zanim złodziej wejdzie do budynku i zdąży wyrządzić szkody,
 • ochrona lub grupa interwencyjna miała czas na podjęcie działań, a osoby znajdujące się w budynku pozostały bezpieczne.
zabezpieczenia_aktywnymi_kurtynami_podczerwieni_synchro_niewidoczne_elektroniczne_kraty

Taką możliwość dają bariery aktywnej podczerwieni Synchro-6. To „niewidzialne kraty”, które są niezawodnym i dyskretnym elementem ochrony obwodowej odpornym na sabotaż.

Kurtyny współpracują ze wszystkimi centralami alarmowymi oraz z automatyką domową. To nowoczesne rozwiązanie, które znacznie podnosi bezpieczeństwo obiektu i daje szerokie możliwości zastosowania.

Kurtyny aktywnej podczerwieni: szeroki zakres zastosowania

Zabezpieczenie:

 • domy jednorodzinne,
 • siedziby firm,
 • placówki bankowe,
 • zakłady produkcyjne,
 • magazyny,
 • sklepy, butiki,
 • obiekty muzealne itp.

Zewnętrzna ochrona:

 • okna,
 • wejścia do budynku,
 • tarasy,
 • ściany,
 • witryny sklepowe,
 • eksponaty muzealne,
 • całe budynki.

Synchro-6: polska jakość i design

Odporne na sabotaż

Bariery Synchro-6 są „trudne do oszukania” – nie ma możliwości podmiany nadajnika czy przejścia między wiązkami podczerwieni bez wzbudzenia alarmu. To możliwe dzięki temu, że generują synchronizowane, modulowane i kodowane wiązki podczerwieni.

Dyskretny, elegancki design

Bariery podczerwieni są zamknięte w wąskim profilu aluminiowym, który prezentuje się elegancko i nie rzuca się w oczy. To skuteczne i niemal „niewidzialne” zabezpieczenie, które wtapia się w estetykę przestrzeni.

Szeroki wybór kolorów

W standardzie dostępne są profile w kolorach srebrnym anodowanym oraz brązowym anodowanym. Jednak na zamówienie możemy wykonać je w dowolnym odcieniu z palety RAL. To jeszcze lepsze dopasowanie do stylu obiektu!

Wiele możliwości konfiguracji działania

Synchro-6 można połączyć z dowolną centralą alarmową oraz z systemami automatyki domowej. Bariery można umieścić zarówno w pionie, jak i w poziomie. To pozwala na zastosowanie wielu scenariuszy działania – kurtynę można połączyć np. z głośnym alarmem dźwiękowym, ale też z dyskretnym systemem powiadomień dla ochrony – np. za pośrednictwem SMS.

Niezawodna odporność na warunki atmosferyczne

Synchro-6 to bariery, które pracują niezawodnie w szerokim zakresie temperatur (-20°C do + 50°C) i są odporne na działanie wilgoci. Nie ulegną uszkodzeniu ani przesunięciu przy mrozie, upałach ani po deszczu czy w wilgotnym środowisku.

Bez fałszywych alarmów

Bariera nie uruchomi się, gdy w okolicy spadną liście, przebiegnie kot czy przeleci ptak. To możliwe dzięki wprowadzeniu specjalnego algorytmu oraz nowoczesnego oprogramowania sterującego pracą Synchro-6.

Dostosowanie parametrów do potrzeb systemu alarmowego

Jako producent wykonamy barierę podczerwieni o parametrach wymaganych przez zaprojektowany system alarmowy. Możliwe jest dobranie długości kurtyny oraz optymalnej liczby wiązek. Niestandardowe elementy wykonujemy na indywidualne zamówienie.

Liczba wiązek2W3W4W5W6W7W8W9W10W11W12W13W14W
Długość [cm]4575100125150175200220238265286315334

Zasięg aż do 40 m

Z Synchro-6 wykryjesz intruza na dużym obszarze, nawet do 40 m (w zależności od wybranej wersji). To sposób na dyskretne zabezpieczenie nawet bardzo szerokiego przejścia. Alarm uruchamia się zanim złodziej dostanie się do obiektu. To może go odstraszyć lub dać pracownikowi ochrony lub grupie interwencyjnej czas na podjęcie działań.

Dane techniczne:

 Zasilanie9.5 V-14.5 V DC
 Pobór prąduOd 30 do 80 mA w zależności od zasięgu
 Temperatura pracy-20°C  +50°C
 Czas trwania stanu alarmowego 2 sek. minimum
 Styki przekaźnika sabotażu100 mA max
 Styki przekaźnika alarmu100 mA max

Nie ryzykuj! Zabezpiecz obiekt od zewnątrz i podnieś bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami, aby zamówić kurtyny Synchro-6