W tym dziale chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami z ponad dwudziestoletniej działalności w zakresie instalacji systemów alarmowych. Na przestrzeni tego czasu poznaliśmy różne urządzenia systemów i różne sposoby zabezpieczania obiektów przed włamaniem, napadem, pożarem czy innymi zagrożeniami.
Porady będą krótkie i zwięzłe bez szerokich rozważań teoretycznych, trzeba też wiedzieć, że takie porady są czysto subiektywne i mają tylko pomagać czytelnikom podejmować decyzje. Aczkolwiek ukończywszy obszerne szkolenia i uzyskując dyplom “Eksperta doradcy w zakresie zabezpieczeń ” możemy służyć fachową pomocą.
Porady chcemy ukierunkować do właściwych odbiorców, ze względu na inny zakres tematyczny i zakres wiadomości. Porady będą też w inny sposób docierały do odbiorców.
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu własnego domku czy mieszkania?
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu własnego domku czy mieszkania? WERSJA PDF Wzrastające koszty utrzymania zmuszają mieszkańców do szukania różnych form zmniejszenia kosztów eksploatacji własnego domu czy mieszkania. Jednym z poważniejszych kosztów eksploatacji mieszkania jest jego ogrzewanie zwane CO. (Centralne Ogrzewanie). Nowoczesne kotły grzewcze gazowe, olejowe czy elektryczne w większości są sterowane elektronicznie lub elektrycznie. Sterowniki często posiadają funkcję czasowego obniżania lub podwyższania temperatury ogrzewania obiektu zwane „timerami” co w rezultacie zmniejsza koszty eksploatacji. Timery działają na zasadzie regulacji temperatury w określonych zaprogramowanych cyklicznych okresach czasowych . W gospodarstwach domowych gdy cała rodzina jest poza domem temperatura wewnątrz obiektu nie musi osiągać ok. 19°C – 20°C, można ją zmniejszyć do ok. 15°C – 16°C – to wpływa na zdecydowane oszczędności. Zastosowany w sterownikach system „timerów” może być bezkonfliktowo wykorzystywany tam gdzie mamy ustalony rytm obecności w danym obiekcie np.: sklep, biuro otwarte od godz. ….. do godz. ….. W domkach jednorodzinnych, mieszkaniach gdzie domownicy przychodzą, wychodzą o różnych porach doby zastosowanie systemu „timer” w piecu CO. nie jest możliwe. Dlatego też proponujemy automatyczne, lokalne lub zdalne sterowaniem piecem CO. Mając zainstalowany w domku czy mieszkaniu system alarmowy możemy tak podłączyć, skonfigurować i zaprogramować urządzenia, że gdy wychodzimy z domu włączając system alarmowy (wówczas w domu nie ma nikogo) obniżamy temperaturę grzania obiektu. Natomiast przychodząc do domu, wyłączając system alarmowy podwyższamy temperaturę w lokalu. Takie lokalne sterowanie zdecydowanie zmniejsza nam wydatki na ogrzewanie lokalu. Po prostu nie ogrzewamy obiektu gdy nikogo nie ma w domu a często są to długie okresy czasu. Możemy też dokonywać zdalnego sterowania piecem na odległość przy wykorzystywaniu sieci GSM lub telefonu komutowanego w systemie DTMF. W lokalu montujemy zdalny sterownik z wykorzystaniem sieci GSM lub telefonu DTMF albo oba media naraz do wykorzystania opcjonalnego. Wówczas zdalnie na odległość z dowolnego miejsca w terenie możemy wysłać zakodowane hasło SMS lub nadać DTMF-em i załączyć podwyższenie lub obniżenie temperatury w danym pomieszczeniu. Pamiętajmy o najważniejszym. Zbudowanie, podłączenie i skonfigurowanie takiego systemu powierzmy wyspecjalizowanym firmom mającym autoryzację na wykonywanie takich systemów. Nie każdy instalator taką autoryzację posiada mimo znajomości systemów grzewczych danej Firmy. Żądajmy autoryzacji na „ZDALNE STEROWANIE KOTŁAMI” producenta danego kotła w Państwa obiekcie.